logosr

updated 3:11 PM, Oct 19, 2023 Europe/Bratislava

Test Garmin Etrex Touch 35

  • Published in Športovec používa HW SW

etrex35Produktová rada prístrojov Garmin Etrex má svoje korene v dobe, keď ešte GPS technológia bola vojenskou záležitosťou. Až od mája 2000 bola technológia pre civilné účely uvoľnená, keď sa odstránila úmyselná chyba. Následne vznikol Geocaching a na trh sa vyrojilo viacero výrobcov GPS navigácií. Garmin s modelom Etrex získal zaujímavý podiel na trhu a to vďaka jednoduchému používaniu, univerzálnosti a cene, ktorá bola na tú dobu ohromná, ale stále priaznivá voči konkurencii. Odvtedy sa rada Etrex vyvíja, ale svoju univerzálnosť a dostupnosť si naďalej udržiava. Slávnu radu Etrex-ov pred pol rokom doplnil Model Etrex Touch 35. Priniesol z vyšších rád dotykové ovládanie, profily a online funkcie. Tak sa poďme pozrieť, ako sa tento Etrex vydaril.

 

Predstavenie Etrex 35 Touch

Na úvod začnem klasicky rozbalením a technickým popisom. V krabici ladenej do oranžova je zabalený prístroj, USB kábel, návody a držiak na bicykel. Už tým je naznačené, že to nie je špeciál pre turistiku ale skôr prístroj, čo so cťou splní veľký rozsah požiadaviek.

balenie1 balenie2

 

 

 

 

Technickými parametrami a rozmermi potvrdzuje svoju triedu, skôr menší prístroj do ruky či na riadidlá, napájaný dvoma batériami typu AA v odolnom prevedení. Takto Etrex poznáme. Čo je zmenou je jediné fyzické tlačidlo z boku a všetko ostatné je ponechané na dotykový displej.

 etrex etrex bike

 

 

 

 

Tu sú základné parametre a vlastnosti

  • rozmery: 5.8 x 10.2 x 3.3 cm
  • Veľkosť displeja: 3.6 x 5.5 cm
  • Rozlíšenie displeja: 160 x 240 bodov
  • Typ displeja: 2.6" 65K farieb TFT
  • Hmotnosť: 159 g s batériami
  • Výdrž batérií: do 16 hodín
  • Odolnosť: IPX7
  • GPS a Glonass
  • Barometrický výškomer
  • Electronický kompas
  • Nahratá mapa - Garmin TopoActive mapa Europy vrátane aktualizácií
  • Vstavaná pamäť: 8 GB
  • Nastaviteľné logovanie trasy, Waypointy, POI
  • MicroSD™ slot
  • Automatický výpočet trasy
  • Geocaching-friendly
  • Kompatibilita s Custom maps
  • Garmin Connect™ kompatibilita
  • Garmin Advetures kompatibilita
  • Smart notifikácia
  • Live Tracking s Garmin Connect™ Mobile
  • Profily aktivít
  • Podpora základného ANT+ príslušenstva

Podrobnejší výpis parametrov nájdene na oficiálnych slovenských stránkach Garmin.sk

Odporúčaná koncová cena je 299Eur

porovnanie ertex35 oregon300 edge1000 touringplus etrex v ruke

 

 

 

 

Etrex 35 Touch vás neoslní žiadnymi špičkovými parametrami voči iným modelom, ani nemá žiadnu jedinečnú vychytávku. Jeho sila je v inom. Univerzálnosť a šikovnosť za výhodnú cenu. Cieľová skupina je preto široká. Etrex Touch 35 chce poslúžiť turistom, cyklistom, horolezcom, geochacherom, ale aj rybárom či poľovníkom. Svojimi rozmermi nezavadzia a napájanie z batérií umožňuje s rezervnými batériami aj dlhý funkčný pobyt v prírode. Vyznačuje sa dostatočne rýchlou odozvou, odolnosťou a spoľahlivým dotykovým ovládaním.

Používanie Etrex Touch 35

Po rozbalení a vložení batérií som spustil dotykového Etrexa. Po chvíli nabehol do obrazovky s výberom profilu aktivity. Hneď na úvod sa ponúkne posledná používaná aktivita.

Štandardne má Etrex 35 Touch tieto profily:

Turistika
Lov
Horská Cyklistika
Tour (cykloturistika)
Bicykel
Lezenie
Rybolov
Geocache

profily

 

 

 

Profily sú v prístroji preto, lebo každý obsahuje nastavenia a sady obrazoviek vyhovujúce príslušnej aktivite. Tieto profily si môžete samozrejme prispôsobiť. Profily môžete rovnako aj odoberať či pridávať vlastné.

01 profil 02 profil 03 profil

 

 

 

 

Po voľbe profilu ťuknutím na ikonu profilu sa dostanete do režimu záznamu aktivity. Štandardne sa zobrazí stránka s mapou a vašou polohou. A následne vyskočí okienko s výzvou Štart. To je dôležitý moment modelu Etrex 35 Touch, pretože staršie modely Etrex fungovali tak, že sa okamžite po zapnutí prístroja a zachytení polohy začal záznam priebehu trasy. Teraz sa však záznam musí spustiť ručne a rovnako aj ručne zastaviť a následne uložiť do pamäti. Toto je zvykom pri športových prístrojoch a má to výhodu v tom, že zaznamenávate presne to čo potrebujete. Nevýhoda je zábudlivosť. Ak nespustíte záznam, nebude sa nič ukladať. Dobrá správa pre zábudlivcov a odporcov manuálneho režimu je, že je to možné zmeniť.

Dobre, teraz však beriem veci ako sú a spustím záznam ťuknutím na Štart. V ten moment sa spustia stopky a zaznamenávanie aktivity. Obrazovky je možné prepínať ťahom prsta po displeji zľava doprava alebo naopak. Takto si môžete prepnúť mapovú stránku, stránku s kompasom či výškomerom alebo údajovú stránku. Všetko toto sa dá nastaviť pre každý profil zvlášť. Po vykonaní aktivity stačí v dolnej časti displeja  ťuknúť na šípku a vybehne okienku s výzvou na zastavenie záznamu. Ťuknutím na Stop sa záznam pozastaví a ponúkne sa vám či chcete v tomto zázname pokračovať, či ho chcete zahodiť alebo uložiť do pamäti. Tu je vidno, že je možné záznam aj prerušiť a neskôr v ňom pokračovať. Ak záznam uložíte, už nie je v ňom možné pokračovať a aktivita sa berie ako skončená a vrátite sa na úvodnú stránku. Vcelku jednoduché a jasné.

04 spustenie 05 priebeh 06 priebeh

 

 

 

 

07 zastavenie 08 ukladanie 09 ulozenie

 

 

 

 

 

Ak sa stane, že sa vám behom záznamu vybije batéria, nič veľké sa nedeje. Batériu dáte novú, pustíte GPS, vojdete do profilu a stlačíte štart (nezabudnúť, inak sa nebude do pamäti nič zapisovať). Po spustení sa niektoré hodnoty na údajovej obrazovke vynulujú, ale môžete si byť istý, že sa všetko zapisuje do toho istého záznamu a po ukončení a uložení budete mať k dispozícii celý záznam aj jeho sumárne údaje.

Toto je teda bežná práca s GPS. Prirodzene, pri novom prístroji je potrebné si všetko najprv nastaviť podľa osobných preferencií. Tieto nastavenia sú dvojitého druhu. Nastavenia platné pre prístroj ako taký a potom nastavenia pre jednotlivé profily.

11 nastavenie pristroja 10 nastavenie profilove

 

 

 

 

K nastaveniu prístroja sa dostanete tak, že v základnej obrazovke stlačíte krátko bočné tlačidlo  zapnutia. Zobrazí sa menu s nastavením jasu displeja a ikoniek, cez ktoré sa dostanete k jednotlivým voľbám nastavenia, ale aj na archív aktivít či ďalšie funkcie. Taktiež sa takto dá vytvoriť aj waypoint, či zamknúť dotykový displej. Tiež cez tento prístup si môžete nastaviť GPS tak ako potrebujete, či sú to možnosti mapy, záznamu, parametrov navigovania, prepojenia s mobilom, nastavenia Geochachingu, ANT príslušenstva, automatického spustenia záznamu a veľa ďalších parametrov. Určite odporúčame si naštudovať používateľskú príručku kde je všetko pekne popísané.

nastavenie pristroja

 

 

 

Veľa z nastavení je veľmi podobných ako pri iných modeloch Garminu, ako napríklad spárovanie s Bluetooth alebo prepojenie s Garmin Connect, či Garmin Adventures prostredníctvom aplikácie Basecamp.

  12 parovanie express 4 basecamp 3

 

 

 

 

 

Jednotlivé profily si nesú svoje vlastné nastavenia. K nim sa dostanete z úvodnej obrazovky a výberu aktivity. Vľavo dolu je symbol troch čiarok a ťuknutím naň  sa zobrazí ponuka s rozličnými nastaveniami. Odtiaľto si teda môžete nastaviť aká mapa a akým spôsobom sa má zobrazovať, ako sa má vypočítať routing (smerovanie) navigovania, nastavenia záznamu údajov a ich formátu, automatický štart, aké obrazovky sa použijú v profile a taktiež s dostanete aj k niektorým nastaveniam prístroja, ktoré už poznáte zo základného nastavenia.

   13 profil 14 nastavenie profilove 15 nastavenie profilove

 

 

 

 

16 nastavenie profilove 17 nastavenie profilove 18 nastavenie profilove

 

 

 

 

 

19 vynulovanie 20 displej

 

 

 

 

nastavenie mapy

 

 

 

nastavenie zaznamu aktivity

 

 

 

nastavenie routingu

 

 

Ďalšie nastavenia sa dajú robiť, keď vstúpite do príslušného profilu do režimu záznamu. K nastaveniu sa vtedy dostanete ťuknutím na šípku dolu a v okienku vpravo je známy symbol troch čiarok... Takto napríklad môžete kalibrovať kompas na kompasovej stránke alebo výšku na stránke barometra, či zmeniť typ grafu.

kalibracia kompasu

 

 

 

kalibracia barometra

 

 

 

 

Prípadne na údajovej stránke vynulovať hodnoty, či zmeniť rozloženie a počet políčok. Obsah hodnôt v políčku je možné meniť aj po dlhšom pridržaní prsta na políčku. Vtedy sa zobrazia typy údajov a ich veličiny, ktoré si zvolíte. Podobne sa dá meniť napríklad aj mierka v grafoch.

21 poradie obrazoviek profilu 22 vyskovy profil 23 vyska mierka

 

 

 

 

 

24 polia infopanel 25 zmena infopanelu 26 zmena udaju

 

 

 

 

27 vyber udaju 28 zmena udaju

 

 

 

 

 

Oplatí sa pohrať sa s nastavením, aby pri samotnom používaní už bolo všetko tak ako má byť.

Keď ste na úvodnej obrazovke, určite ste si všimli aj symbol s lupou – vyhľadanie cieľa a navigovanie k nemu. Opäť sa tu ponúka široká škála navigačných cieľov, od súradníc, bodov, POI, Geoskrýš až po navigácie pozdĺž naplánovaných alebo prejdených trás. Po výbere toho správneho cieľa sa zobrazí mapa si situáciou a ťuknutím na Choď sa spočíta navigácia podľa prednastavených preferencií. Nezabudnite však aj spustiť záznam aby ste neprišli o meranie vášho postupu.

vyber navigacneho cielaj

 

 

Toto je zhruba všetko čo potrebujete pre základné ovládanie GPS.

Etrex 35 Touch pri geocachingu a športovaní

S Etrex 35 Touch som vyskúšal aj geocaching. Keďže som si zaplatil ročné Premium členstvo, do GPS som nahral cca 10000 skrýš z môjho okolia vrátane popisov, nápovedí a záznamov. Etrex má taktiež prednahratý zoznam najobľubenejších keší pre názorné vyskúšanie.  Pre geocaching je pripravený osobitný profil, ktorý má mierne iné ovládanie a celá problematika sa točí okolo vyhľadávania skrýše a navigovania k nemu. Príjemné je, že v prístroji je nahraté všetko čo sa týka skrýš, teda aj  nápoveda.

geocaching profil

 

 

 

basecamp 2

 

 

 

Doteraz som hľadal skrýše pomocou oficiálnej aplikácie v telefóne a väčšinou s online pripojením. Nevýhodou bolo, že sa mi rýchlo vybíjala batéria mobilu, výhodou komfort čo poskytuje toto prostredie. Na keškovanie s Etrexom som si však nemusel dlho zvykať. Vcelku rýchlo som si osvojíl ovládanie a potom to bolo rovnako pohodlné ako s mobilom. Len mi trošku dlhšie trvalo prísť na to, že je tu navyše gesto pohybom prsta zhora obrazovky nadol, čím sa sprístupní menu s ovládaním kešiek. Prirodzene som mal na výber, či chcem aj ukladať priebeh pohybu ako som hľadal kešky alebo bez nahrávania. Vo finálnej fáze vyhľadávania kešiek určite oceníte elektronický kompas.

basecamp 6

 

 

 

 

Etrex 35 Touch zvládne aj základné fitnes funkcie. Treba si k tomu zaobstarať príslušenstvo ako je merač srdcovej frekvencie či merač kadencie alebo otáčok kolesa a spárovať ich s prístrojom. Tento krok sa vykonáva v nastavená prístroja v položke ANT+ príslušenstvo.

30 parovanie ant 31 parovanie ant 32 parovanie ant

 

 

 

 

33 parovanie ant 34 parovanie ant

 

 

 

 

35 parovanie ant 36 parovanie ant

 

 

 

 

 

Ďalším krokom je nastaviť prístroj na ukladanie do fit formátu. Je taktiež možné nastaviť, aby naraz ukladal aj do gpx aj do fit súboru.

37 fit subor 38 fit

 

 

 

 

 

Potom už len stačí používať príslušný vhodný profil a nastaviť si údajové polia ktoré chcem sledovať. Ďalej sa bude správať ako bežný fitnes prístroj od Garminu. Stiahnuť údaje do Garmin Connectu ide cez synchronizáciu v PC (garmin express) alebo cez spojenie s mobilom a aplikáciou Garmin connect mobile. Musím však upozorniť na to, že Etrex nepodporuje wattmetre ani pokročilejšie metriky.

connect 1

 

 

 

 

 

Spojenie Etrex 35 Touch s počítačom a mobilom

Teraz sa poďme pozrieť ako vyzerá Etrex po pripojení k PC.  Viacmenej známa štruktúra adresárov napovedá na štandardnú prácu so súbormi v GPS. Rámcovo to prebehnem. Do adresára Garmin sa ukladajú mapy. Tie nemajú prísny predpis na mennú konvenciu a teda sa dajú prehľadne pomenovať mapové sety. Fitnes záznamy sa ukladajú do adresára activity a klasické zaznamenávanie pohybu je v adresári GPX. Aktuálny záznam v priečinku Current, archivácia po dňoch v Archive. Do tohto GPX adresára sa ale zároveň ukladajú aj plánované či navigačné trasy (na rozdiel od fitnes prístrojov, kde sa údaje ukladajú do adresara NewFiles). Takže ak máme poruke záznam podľa ktorého chceme postupovať, stačí ho nakopírovať do adresára GPX. Rovnako to platí aj o údajoch o geocachingu vo formáte gpx.

struktura 1 gpx 1

 

 

 

Ďalšie adresáre som už viackrát popisoval v predchádzajúcich recenziách obdobných prístrojov, tak odporúčam si pozrieť aj iné články na tomto webe. Pristavím sa však pri priečinku GGC ktoré je vyhradené pre Geocaching agendu a kde sú uložené všetky potrebné atribúty pre geocaching.

geocaching file 1

 

 

 

 

Toľko na zorientovanie. Prirodzene ako vždy odporúčam si príležitostne zazálohovať celú štruktúru GPS, aby v prípade poruchy či nechceného premazania prístroja ste neprišli o všetky informácie a nastavenia.

Etrex 35 podporuje aj Garmin Adventures prostredníctvom synchronizácie cez aplikáciu Garmin BaseCamp, kde si môžete ukladať vlastné záznamy z túr alebo si môžete stiahnuť odporúčané trasy od iných používateľov vrátane podrobnejších navigačných postupov či fotografií. V tomto smere je práca identická ako v recenzovanom Garmin Oregon 600.

basecamp 7 basecamp 8 basecamp 9

 

 

 

 

basecamp 10 basecamp 11 basecamp 14

 

 

 

 

39 adventures 40 adventures 41 adventures

 

 

 

 

42 adventures 43 adventures 

 

 

 

 

44 adventures 45 adventures

 

 

 

 

Etrex 35 Touch je možné prepojiť aj s mobilným smartfónom prostredníctvom bluetooth a mobilnej aplikácie Garmin Connect Mobile spomenutej v iných recenziách a teda je možné ukladať záznamy či použiť LiveTrack rovnako ako pri prémiových modeloch.

Zopár obrazoviek prikladám.

parovanie mobil

 

 

 

 46 bluetooth 47 bluetooth

 

 

 

 

 

Prax s Etrex 35 Touch

Prichádzam k najdôležitejšej časti testovania Etrexu. Viacmenej všetko je prebrané z iných vyšších modelov a tak nie je dôležitý výpis funkcií, ale skôr ako sú jednotlivé vlastnosti vyskladané v tomto modely. Po rozbalení prístroja z krabice sa predovšetkým uprie pozornosť na kvalitu displeja, GPS príjmu, odozvy a výdrže. Silnou stránkou prístroja je univerzálnosť a praktickosť navýšená priaznivou cenou. Používateľom, ktorí sú radi v teréne hoci aj dlhšiu dobu a chcú plnohodnotne aj počas niekoľko dní navigačný prístroj využívať, sa Etrex 35 Touch priam núka. Stačí na to mať v rezerve dostatočné množstvo AA batérií. Tam, kde dôjde dych respektíve energia prémiovým modelom, či navigáciám v mobile, tam Etrex spoľahlivo pracuje ďalej. Výdrž na jednu sadu batérií AA 2000mAh som odmeral balkónovým testom na 19hodín 06 minút, čo je vysoko nadštandardný údaj. Displej nie je veľký ako top modely, či najmodernejšie smartfóny a ani nemá také vysoké rozlíšenie, ale na praktické používanie s mapami je dostatočný a pohodlne použiteľný. Čitateľnosť displeja je dobrá vo väčšine svetelných situácií. Dotykové ovládanie je úplne bezproblémové a oceňujem adekvátnu odozvu. Skrátka Etrex si rýchlo obľúbite. Ovládania opísané v prvej časti recenzie si osvojíte ľahko a rýchle, takže sa v teréne nemusíte zdržovať preťukávaním cez voľby a obrazovky a ani po absolvovaní aktivity nie je zložité údaje nahrať na príslušné web stránky alebo do počítača.

 etrex on bike

 

 

 

Nech len nechválim, troška som zostal prekvapený, že v základnom balení som nenašiel buď karabínu alebo šnúrku na upnutie pri turistike. To mi tam chýba. V dokúpiteľnom príslušenstve, ktoré je bohaté, toto figuruje, ale ja to považujem za štandard vo výbave.

 etrex ruka

 

 

 

Na druhú stranu ma príjemne prekvapil pribalený držiak na bicykel. Po turistike a geocachingu to vidím ako ďalšiu obľúbenú aktivitu používateľov a pre cykloturistov či cyklistov, čo sa radi zdržujú dlho v teréne je tento model výborná voľba vzhľadom na rozmery, ovládanie, odozvu, výdrž či napájanie dostupnými AA článkami.

A práve denná prax trpezlivo presviedčala o univerzálnosti Etrexu. Bežné potreby a situácie zvládal s vysokým prehľadom. Pre tých čo majú záujem najmä zaznamenávať svoje aktivity, prípadne sa navigovať v teréne, je v tejto cenovej hladine Etrex 35 Touch určite favoritom.

Citlivosť GPS prijímača je úplne štandardná a má tendencie k driftovaniu pri veľmi nízkych rýchlostiach, čo som spozoroval aj u niektorých iných Garmin modeloch. Nie je to však vec na závadu, okrem skupiny používateľov, čo chce mať super presné údaje o prejdenej vzdialenosti.

Pri ortodoxných používateľov starších Garmin turistických modeloch bude asi najväčším problémom prejsť na systém ručného spustenia a ukončenia záznamu. Liekom je prednastaviť prístroj na automatické spustenie logovania.

Pre náročnejších používateľov zasa odporúčam si preštudovať návod a pozrieť si či Etrex obsahuje vlastnosti čo hľadáte. Taktiež dotykové ovládanie má svoje prirodzené limity a pre tých, čo potrebujú operatívne v teréne zaznamenávať waypointy je táto činnosť komplikovanejšia.

Zhodnotenie

Tento prístroj nebolo jednoduché recenzovať, pretože nedokážem vytiahnuť a popísať nejakú špeciálnu funkciu či vychytávku, s ktorou sa odlišuje od konkurencie. Všetko tu už totiž bolo. Ale v Etrex 35 Touch je to vyskladané tak, aby obsahoval všetko potrebné, s dobrým ovládaním a za príjemnú cenu.

 etrex mtb

 

 

 

Dlhším používaním sa ukázala jeho hodnota. Je to pracant za priaznivú cenu. Do bodky spĺňa očakávania, ktoré sa kladú na outdoor navigačný GPS prístroj. Určite ho pre štandardné používanie a účely vrelo odporúčam.

+ výdrž
+ univerzálnosť
+ odozvy
+ stabilita
+ držiak na bicykel
+ ceny voči iným Garminom
- Komplikovanejšie uloženie waypointu
- Chýba šnúrka alebo karabína pre turistiku v základe.

Add comment

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Dreiländergiro 2023

Cestná cyklistika 25-06-2023

Priatelia, podľa článku 69 mediálneho zákona vás musím dopredu upozorniť, že táto reportka nie je vhodná pre maloletých a citlivé povahy. Nebojte sa, nikoho som nezahlušil ani neprežil žiadnu div...

X-bionic Jasná 2023 a späť

Cestná cyklistika 17-06-2023

Jasná po ročnej prestávke Časy, kedy som pociťoval nervozitu pred štartom tejto slovenskej cykloturistickej kultovky sú už dávno za mnou. Pre niekoho výzva, pre niekoho príležitosť si zajazdiť s kama...

Leitha.Berg Radmarathon 2023

Cestná cyklistika 28-05-2023

Dnes to od rána vyzeralo na krásny letný deň. Už na štarte bolo horúcich 7 stupňov, na lícach ma sem-tam pošteklili osamelé snehové vločky, ale nočnú 20 centimetrovú nádielku stihli cestári odpratať a...

Optimálna zostava na cestný bicykel pre …

Športovec používa HW SW 31-07-2023

Pôvodne tento článok mal byť recenziou modelu Garmin Edge 840. Avšak som si uvedomil, že skutočný a zásadný zmysel moderného trénovania na bicykli nestojí na jednom zariadení. Tak popri odhalení ...

Garmin ClimbPro 2 darček pre vrchárov

Športovec používa HW SW 13-04-2023

Spolu s uvedením modelov Garmin Edge 840 a Garmin Edge 540 na trh, prišla zároveň aj nová verzia obľúbenej funkcie ClimbPro. Zatiaľ je len na týchto prístrojoch, ale čoskoro sa rozrasti...

Nová vlajková loď cyklopočítačov Garmin …

Športovec používa HW SW 17-03-2023

Koncom jari 2022 bol uvedený na trh najvyšší model Garmin Edge 1040. Oproti predchodcom bol v každej oblasti prepracovaný a ako nový majiteľ som vyskúšal, či sa z tohto modelu stala nová vlajková loď...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 31-07-2022

Ďakujeme všetkým  za účasť. Rok 2022 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2022 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 19-03-2022

  Po Dvoch rokoch pokračujeme! Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdola...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.   ...

next
prev

Banner new