SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 8:36 PM CEST, Jul 2, 2019

Neštich, 15.9.2004

  • Published in Cestná cyklistika
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Tuším prvýkrát bola dátumová tradícia časovky z Neštichu na meteostanicu Malý Javorník, porušená. Termín sa zo soboty presunul na stredu.

Mal som za posledných pár týždňov bikovania plné zuby-nechty. Prakticky od 28. augusta každý deň na bicykli. Depka začala 11 septembra po Trnavskej časovke. Nečudo, že sa mi už ani na túto časovku veľmi nechcelo. Čo už však človek pre zachovanie tradície neurobí, že?

Priestor štartuTak som sa teda znovu vybral do Sv. Jura, časti Neštich, aby som sa prihlásil na štart. Pri nadjazde som sa pripojil k Jurovi, ktorý si zobral svoj hybridný cesťáčik. Slicky si nafúkal natvrdovku ako som si všimol. Dnes mu to asi pôjde ako na koľajnici. :-)

Na štarte pri registrácii nás už čakala neskutočná šóra. Rada nadržaných bikerov, jak keby to bola časovka dole kopcom. Zdá sa, že asi padne účastnícky rekord. Každým rokom poznávam čoraz viac bikerov. Ani nestíham všetkých registrovať a zdraviť. :-)
Prihlásil som Duchnu, Petra a potom aj seba. Za mnou pôjdu Stanka, Juro a Tomáš. No tak to teda bude motivácia. Tomáš mávol rukou nad mojím náskokom. To som zvedavý, kde ma ten opáli.

Ako vidno, nechodia len žiletkariPred štartom sa idem ešte trochu rozjazdiť aj keď mi je jasné, že na rozjazdenie potrebujem príliš mnoho kilometrov, aby sa to nejako výraznejšie prejavilo. Ale nevadí, hádam znovu zlomím osobák, najlepšie iba o pár sekúnd.
Ešte ofotím zopár nešťastníkov, ktorí už vyrazili predo mnou a suniem sa na štart.

Duchna aj Peter už vyrazili. Tých za chvíľu dorazím a čo bude potom, neviem. Duchna ešte vyrevuje na mňa čo si ako \"makáj makáj\", a ja sa sám seba pýtam, kde tá len berie dych?
Neviem ako rýchlo idem a už vobec nie, či takto vydržím až hore. Tacháč nemám, rýchlosť neviem, no fasa no fasa, aspoň zvonček mám a som teraz v kopci sám.

Dušan zaberá horePrvý posekaný úsek som prešiel celkom pohodlne a tešil sa pritom, že som nezobral svoj fajnový cesťáčik, hehehe. Aj tak má teraz osmičku na zadnom kolese. Pomaly dobieham nejakého bikera. Nechce sa nechať. Alebo mne to už prestáva šliapať? To už ide okolo Tomáš na hrubej a jaksi rýchlo mizne v diaľke. Nohy mi idú na brutálne maximum a zbytok tak na 70-80 percent. Budem musieť niečo s tými nohami v novej sezóne urobiť. Ani na Horalovi ma moc nepodržali. Alebo žeby to počasím alebo nerozjazdením? No veď uvidím. Blíži sa koniec prvého stúpania a práve obieham vyššie spomenutého bikera. V zjazde relaxujem aby som mal dosť síl do tiahleho rýchleho stúpania. Začína pršať. Kua, žeby Luboš predsa len prišiel? Na chvíľu som ožil ale v zákrute do záverečného stúpania na meteostanicu mi zdochol pes. Nasadím poštára a pomaly, isto ťahám hore. Obehol ma cestár, resp. som mu uhol.

Stanka v cieliV záverečnej rovinke už Bukas nahlasuje príchodzích a to už idem na kref. Tomáš už odpočinutý a vyškerený čaká na zbytok. O chvíľu doletel Juro a po ňom aj Stanka. Juro došiel nejako moc skoro po mne. Vyzerá to tak, že bude mať lepší čas ako ja. Hnusák. Minulý rok čosi monďokoval, že mi to o rok nandá. Tuším nekecal. :-)
Logli sme si dobrého džúsu. Aspoň mne padol celkom dobre. Trošku to bolo jaksi schované za rohom budovy ale mojím zvedavým očom nič neunikne. Chvíľu sme tam ešte dodýchavali a chytro chytro dole, lebo v tom daždi to naozaj nebolo bohviečo.

Nasledujúcu hodinu pršalo. Miestami husto, postupne však slablo. Za ten čas sme sa stihli všetci presunúť k horskému hotelu Eva, resp. do Depa. Hodili sme do seba klobásu, vegetariáni Horalky, pifko prípadne kofolu.
Tretry, gate, dres som mal z dažďa mokrý, takže mi bola riadna zima. D-D-D-D-D-Tak som sa snažil klepať od zimy aspoň do rytmu skupiny Babylon, hrajúcej osvedčené rockové hity.

Babylon in actionS Rasťom sme kuli pikle, ako v reportkách organizátorov poriadne zdrbeme pod čiernu zem. Výsledky neskoro, prší, štartové čísla rozpité od dažďa, pomalé prihlasovanie pretekárov, dodrbaný asfalt (Armstrong by teda takúto časovku nešiel ani peši ;-), ešte aj tie naše časy stoja za houby, jednoducho des. :-))) Braňa aj Citróna poriadne vyžmýkame. Do poslednej kvapky. Hlavne Citróna, na toho už vymysleli aj odšťavovač. :-)

Keďže sa výsledky nejako neráčili, tak aspoň spustili pravú nefalšovanú tombolu. Si vylosovaný, zober čo sa ti páči, neskôr čo zostane, prípadne čo nechceš. :-) Po tombole, z ktorej sa ku koncu znovu stala chmatačka prišli na rad vyhlasovanie výsledkov. Najrýchlejší mal čas nad 18 minút. Takže počasie a asi aj kvalita povrchu zredukovala snahy o rekord trate.
Trma-vrma počas tombolyMne sa tie časy stále pohybujú nad 25 minút. Či je teplo a či zima, furt len 25 minút aj čosi. Nepodarilo sa mi zlomiť osobák a pohoršil som si čas oproti minulému roku. Úprimne povedané, veľmi ma to nepotešilo. Potešil som aspoň Jura, lebo mi nandal vyše minúty. Vraj sa dnes dobre vyspí. :-))) No tak mu teda doprajem. Dúfam, že mi na budúci rok nenaloží ďalšiu minútu navrch. :-) To sa už asi ani nezobudí od radosti.
Marián bol prekvapený, ako mu zle meral tacháč, lebo si nameral sám o dve minúty lepší čas ako bol oficiálny. Takýto pocit mávam ja každoročne. Furt mi merajú akosi viac. :-))) Tak som mu ten jeho čas vo výsledkoch opravil, nech má radosť aspoň na mojich stránkach. :-)

Čo na záver?
Akcie sa tento ročník chytili Braňo s Citrónom a vidieť, že sa do toho riadne a svedomito pustili. Prvý krát nafukovací štartovací oblúk, prvýkrát živá kapela, bohatá tombola, účasť spestril aj známy zápasník a môj občasný spoluhráč v hokeji Lohyňa. So škodoradostným uspokojením môžem skonštatovať, že hoci hrá hokej lepšie ako ja, na biku na mňa nemá. :-))). O rok na jubilejný ročník snáď príde rovno prezident, alebo radšej nie. Časy sa mi tentokrát nepodarilo odsabotovať takže som spokojný a rok znova na časovke. Tentokrát hádam v osvedčenom termíne.

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Beskyd Tour 2019

Cestná cyklistika 29-06-2019

Toto boli moje úplné prvé preteky v Čechách a ešte pred štartom začali celkom zábavne. Nechcelo sa mi skoro ráno vstávať a cestovať, preto som do Bílej v Beskydoch prišiel už o&nbs...

BA-Jasná 2019 a cesta nazad

Cestná cyklistika 15-06-2019

Tento rok bol na prípravu o dosť horší ako minulý. Relatívne teplý apríl vystriedal daždivý a studený máj. Jazdil som tak často ako sa len dalo. Len málokedy nepršalo. A ak nepršalo, tak fúkal stude...

Leitha.Berg Radmarathon 2019

Cestná cyklistika 10-06-2019

Keď som si bol pred týždňom v sobotu poobede pre štartovné číslo na St.Pöltnera, stretol som pred vchodom aj kamaráta Edmunda, usporiadateľa týchto pretekov. Poznám ho už roky a za to, že mu...

Garmin Edge Explore – predurčený pre cyk…

Športovec používa HW SW 10-01-2019

  Garmin Edge Explore je zjednodušená a zmenšená verzia vlajkovej lodi Edge 1030 a je pokračovateľom línie cyklopočítačov s navigáciou v podobe modelov Edge Explore 1000 či...

Test Garmin Edge 1030 - 3. záverečná čas…

Športovec používa HW SW 16-09-2018

Pokročilejšie funkcie, trénovanie, tréningové plány, segmenty Najväčším pokrokom Garmin Edge 1030 voči predchodcom je v oblasti moderovaného tréningu a automatického merania  a vyhodno...

Test Garmin Edge 1030 - 2. časť

Športovec používa HW SW 14-08-2018

Navigácia a jazdenie podľa plánu Nemohla by to byť GPSka, keby nemala bohatú škálu navigačných možností a funkcií. Všetky tieto funkcie prebrala z bývalej vlajkovej lode Garmin Edge 1000 ...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

Propozície 2018 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 21-03-2018

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

next
prev