SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 11:40 AM CEST, Sep 3, 2021

Sereďmaratón 2006

  • Published in Cestná cyklistika

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 
Na štarteMarián Hlbocký nám poslal srandovnú pozvánku na cestný maratón so štartom v Seredi. Keďže Sereď nie je od BA a okolia ďaleko, tak sme sme sa ako partia športového spolku WWW.SPORTREPORT.SK rozhodli štartovať.

Ako obvykle, veľkou neznámou bol vývoj počasia. Nakoniec sa však ukázalo, že pršať nebude a tak bola naša premiéra v nových dresoch na novom maratóne potvrdená.

Milanova handra. :-)Na štarte som postretával množstvo známych tvárí, takže to pôsobilo dojmom, ako by išlo o rodinnú akciu. :-) Naše dresy svietili doďaleka a zdalo sa, že sme tam prišli ako najpočetnejšia partia.

Štart sa akosi oneskoril. Tak som si čakanie krátil popíjaním jonťáku v blízkom stánku. Milan zase zistil, že má špinavú reťaz a tak skúšal, či sa dá vyčistiť klubovým cyklodresom, bez toho, aby sa roztrhol. Ako vidno, dá sa. :-)
Milana som si dal za úlohu, že mu budem robiť na pretekoch tútora, aby vedel, ako sa má jazdiť a chovať v balíku. Asi tak, ako ma kedysi len teoreticky podkúval Rasťo v mnohopočetných mailových konverzáciach. Všeobecná taktika bola jednoduchá. Udržať sa v balíku počas limitovaného presunu po Hlohovec. Za nim v kopcoch sa nejako udržať pohromade a za Havranom v zjazde do Pieštan spomalenie na zgrupovanie a do Hlohovca sa potiahneme. Za Hlohovcom už len každý za svoje, keďže sa tento úsek skladal zo samých hupákov.

Venčenie miláčikovKeď som videl tú „limitovanú rýchlosť“ na tacháči, počas úvodných kilometrov, tak ma napadlo, že to dnes nebude žiadna sranda. 40-50 km/h po rovine úplne bežne.
Srandovné bolo sledovať iných cyklistov, ako prakticky po Hlohovec neustále obštiavali okraje cesty. Ešte „srandovnejší“ bol pohľad na Andreja, ako sa mu vyšmykol počas fotenia aparát a rozletel sa na márne kúsky po ceste. Zastavil teda a išiel ten črep ešte pozbierať. Pred Hlohovcom však stihol balík ešte dobehnúť a nezdalo sa, že by bol roztrpčený rozbitím foťáku. Vraj sa aspoň kvalitne rozjazdil. :-) Skôr som mal pocit, že akurát dobre zavaril vlastným nohám.

Stúpanie na JašterV Hlohovci už bol ostrý štart. Čelo samozrejme vôbec nespomalilo a keď si tak spomínam, tak som ho vlastne už ani v Hlohovci nevidel. :-) Stúpanie za Hlohovcom už veľmi dobre poznám z turistickej cykloakcie Trnava-Rysy, ktorej sa zúčastnilo aj kopec účastnikov dnešnej akcie, takže piánko vo frekvenčnom tempe hore. Veď som aj takto dobehol celú našu partiu. Na vrchole stúpania práve Marián aj s Mišom venčili svojich miláčikov. Veď v zjazde nás dobehnú.

Na OtrokoviceZjazd som si vychutnal ako aj po iné roky a po ňom počkal na zbytok partie. Tento úsek bol plný krátkych jedovatých hupákov. Ja som sa na ne celkom tešil. S vetrom v chrbte sa dali všetky vytiahnúť na hrubej. :-) Smerom na Radošinu už bol pre väčšinu z nás neznámy terén. Na niektorých úsekoch mala Slovenská Správa Ciest postaviť radšej schody a nie cestu.
Možno aj tak dobre, lebo z nasledujúceho obávaného stúpania na Havran, sa stala (aspoň pre mňa) jednoduchá záležitosť.

Akosi som nepochopil avizovanú občerstvovačku na Havranovi. Najprv žltým na asfalte napísané, „Bufet, 500 metrov“ a pod tým „HP“. Kúsok vyššie už len „HP - 200 metrov“. Viac nič, ani bufet ani rýchlostná prémia. Alebo to robia bufet len pre tých najrýchlejších? Aj to len do vyčerpania zásob?

Na OtrokoviceNo nič. Aj tak som neplánoval zástavku a pomaly relaxoval smerom dole. Nech sa zvyšok dotiahne, ako sme sa dohodli. V Banke som sa obzrel dozadu a vidím, že sa už všetci pomaly dotiahli. Zamrzela ma absencia kohokoľvek, kto by usmerňoval frekventovanú križovatku do Piešťan, kde sa odbočuje doľava z hlavnej na vedľajšiu. Neustávajúci prúd áut sa nedal zastaviť. Hlavná vec, že smerovčíci boli na iných, bezvýznamných križovatkách. Po odbočení som sa obzrel a zistil, že už nás je dosť a začal ťahať špicu. Postupne sme sa striedali a burlačili spolu proti dosť silnému bočáku sprava. Pred Hlohovcom som odstriedal, prešiel dozadu, aby som sa najedol a posilnil do prichádzajúcich kopčekov. Ďuriho som sa spýtal, kde je Rasťo. Ukázal palcom dozadu. Kukám dozadu, Rasťa nikde. Asi kdesi vydochol. To už je teraz aj tak jedno, prichádzajú hupky a to už ide každý za svoje.

Na HavranZa Hlohovcom v kopcoch začal Milan, cestársky elév, zaostávať, tak som si ho zobral na starosť. Zbytok balíku sa medzitým pomaly vzďaľoval. To už sme boli v dlhom serpentínovom stupáku a Ďuri sa uprostred stúpania zmyslel vyvenčiť/vydýchať prípadne oboje naraz? Alebo žeby čakal na Rasťa?
S Milanom a ešte jedným cyklistom sme sa spolu prebíjali v silnom protibočáku do cieľa. Zvyšných 10 km ubehlo relatívne rýchlo, lebo sa išlo väčšinou dole kopcom. Do cieľa sme dorazili spolu v čase 3:20, čo je na 100 km trase celkom slušný výkon s priemerkou 30 km a nastúpanými 920 metrami.

Za HlohovcomSereďmaratón bola celkom podarená akcia, aj keď sa mi občas zdalo, že tabačkári a iná neregistrovaná cykloháveď nepatrila medzi primárne ciele organizátorov.
Vytkol by som možno ešte štartové čísla. Za HlohovcomTie plachty, to posteľné prádlo s číslami, čo sme mali a čo nás celý čas akurát len brzdilo a trepotalo vo vetre, :-) by bolo lepšie nahradiť malými čitateľnými ceduľkami, ktoré by sa dali pripevniť pod sedlo, pod trubku alebo na také miesto, aby to v cieli vedeli rýchlo prečítať a zaevidovať. Vlastne, ani netuším, či nás niekto v cieli vôbec zaregistroval.

Trasa Sereďmaratónu je veľmi pestrá. Prirovnal by som to malému Dysneylandu. Rovinky, jedováky, stúpania, zjazdy, vietor, protivietor. Už len King-Kong v cieli chýbal. A možno aj nie. Skrátka, nikto sa nenudil.
Takže až na absenciu regulovčíka na križovatke pri Piešťanoch a chýbajúce sprchy sa znovu teším na ďalší ročník Sereďmaratónu.

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev