SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 11:40 AM CEST, Sep 3, 2021

Sereďmaratón 2007

  • Published in Cestná cyklistika
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
ImageCesta do Hlohovca tento rok prebehla bez potiaží. Na čele peletónu išiel motorkár s energickým rozhodcom Bachratým a táto dvojica prinútila všetkých dodržiavať dohodnuté tempo 30km/h. Pred Hlohovcom sa cyklisti snažili dostať na čelo balíka, ale dva kruhové objazdy to aj tak všetko pomenili. Najmä ten za mostom. Rozhodca na motorke išiel vpravo aj s čelom ale Lipovský si to namieril skratkou vľavo a ľavá polovica balíka za ním. Pri kasárňach motorkár postupne pridával až rozhodca zapískal na píšťalku a motorkár odišiel vpred. Tempo zrazu poľavilo a zaplnili sme výpadovku na Piešťany. Za odbočkou na Topoľčany sa už išlo do plných. Začiatok na kopec Jašter sa išiel dosť rýchlo, úspešne som zaháňal chmúrne myšlienky „čo budem robiť hore“. Držal som sa v strede prvého asi 40 členného balíka. V polovici kopca som vedel že sa udržím, tak som začal poľavovať a ustupovať dozadu. Takmer som na to doplatil, pretože na záver sa riadne pridalo. Vyšlo mi to akurát. V zjazde som sa vrátil do stredu balíka, kde sa kopce po odbočku na H. Otrokovce vyletovali taker bez roboty

Z mojej kategórie tam boli iba Lipovský a Petko (CK Prešov). Najviac som sa bál rovného úseku po H. Otrokovce. Tam sa minulý rok išiel terezín proti vetru a už pod kopce som prišiel ustatý. Teraz nás bolo oveľa viac a išlo sa vlažne po celej ceste. Zozadu nás dobehla asi 15 členná skupinka. Nebol v nej žiadny cyklista z mojej kategórie. V kopcoch za H. Otrokovcami som sa snažil nevšímať si odpadlíkov, ale stále sa brať dopredu. Balík sa roztrhal na skupinky. Vo štvrtom kopci mi chýbalo 10 metrov a už mi ušli. Po Šalgovce som sa vešal za rôzne skupinky, ale udržal som sa až v nejakej piatej. Naháňali sme čelnú skupinu až po tabuľu koniec Radošoviec. Keď sme ich dobehli Lipovský práve vyrazil do úniku a všetci za ním. Makali sme ďalších 300 metrov. Nasledovalo príjemných 500 metrov vezenia sa v balíku. Ihneď som sa išiel ukázať Lipovskému, aby videl že som TAM!!! Z nášho klubu tam bol muž B“ Vavrík, veterán nad 30 rokov Pašek, vet. nad 40 rokov Valášek, Uličný a Dubáň, vet. nad 50 rokov Lipovský a ja.

ImageKeď ale začalo stúpanie na Havran, balík dupol na to a všetci čo dobiehali zostali vzadu. Plevjak (Olympik Trnava) a náš Dubáň zostali stáť úplne, pretože im padla reťaz medzi kazetu a koleso. Rýchlo si to opravili a leteli cez nás hore. Havran som vyšiel v spolupráci s Olšavským (Olympik Trnava). V zjazde som si dobehol skupinku Pašek, Fekete, riaditeľa pretekov Holbíka, Gandžalu a ešte jedeného. Ponúkal som im pivo v cieli ak budú striedať a nedobehne nás zozadu skupinka, kde som tušil že bude môj súper Duboš a prídem o tretie miesto v kategórii nad 50 rokov. Najlepšie ťahali Fekete a Gandžala. Pred Hlohovcom mi Gandžala ponúkol spoluprácu na únik. Bál som sa ísť s ním vo dvojici, do cieľa bolo predsa ešte ďaleko. Vsadil som na skupinku. Gandžala sa vybral dopredu sám.

Na kopci Výhliadka za Hlohovcom sme sa dohodli, že hore sa počkáme. Fekete však zostúpil z bicykla, pretože tam bola občerstvovačka. To som si ale ja nemohol dovoliť, tak sme s Pašekom pokračovali. Pred Dvorníkmi sme dostihli Súlovského z Piešťan a tak sme v trojici prišli až do cieľa s časom 2:59:29 hod. (o šesť minút horší čas ako v minulom roku). Minútu po nás prišla ďalšia skupinka v ktorej špurt vyhral kto iný ako môj súper z nášho klubu – Laco Duboš. Ten sa za mnou hnal takou rýchlosťou, že dvadsať člennú skupinu z Piešťan po cieľ roztrhal na mraky. 

Na 40-tom kilometri za Dolným Trhovišťom úspešne unikol čelnej skupine ešte nedávno profesionálny cyklista Róbert Nagy (Šurany) a v samostatnom úniku absolvoval zvyšok pretekov. Tým si zabezpečil víťazstvo v oboch horských (Havran a Výhliadka) a v rýchlostnej prémii (pred Koplotovcami). Preteky absolvoval za 2:42:09 hod.

ImageDeväť minút za víťazom dorazila do cieľa 30 členná vedúca skupina v ktorej záverečný špurt vyhral Martin Sirági (CK Vlkanová) pred Mariánom Valáškom (Generali Trnava). Martin Sirági sa stal zároveň víťazom doprovodných pretekov, Majstrovstiev Slovenska železničiarov. Aj na týchto pretekoch bol najúspešnejší náš cyklistický klub Generali Trnava, ktorý mal na pretekoch jedenásť členov. Okrem spomínaného tretieho miesta v absolútnom poradí získali zlato a bronz v kategórii nad 40 rokov – Valášek a Uličný, a zlato a bronz v kategórii nad 50 rokov – Lipovský a Hlbocký.

PS: Ak ste si v prológu všimli cyklistu na zelenom Favorite s košíkami, tak ten to vydržal v čelnej skupine až po Výhliadku za Hlohovcom. Pred Dvorníkmi sme ho dobehli, ale už nevládal ísť ani v háku. 

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev