SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 11:40 AM CEST, Sep 3, 2021

Sereďmaratón 2009

  • Published in Cestná cyklistika
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Na štarte veseloNeviem, ako to tí sereďáci robia s tým počasím ale toto už nemôže byť náhoda. 4 ročník a znovu slnečno, teplo. Teplo, ba až horúco bolo v cieli určite aj organizátorom.
Vôbec sa nečudujem, že na tento maratón nechcú chodiť rekreační hobbíci, lebo držať krok s chrtmi na kopcovitom maratóne nie je žiadna brnkačka. Takže idú väčšinou len tí, ktorí sú vopred zmierení s tým, že väčšinu trasy pôjdu sami, nanajvýš v maličkom balíku s kamarátom, či dvoma.

Hlavný balík zozaduNa registrácii vládol menší zmätok, stresy. A to som si s Mihim gratuloval, že sme prišli pred 9 hodinou, takže sme v kategórii Open boli celkom rýchlo vybavení. Prvýkrát som dvihol oko nad podivuhodným spôsobom výberu zálohy za čip. Občiansky preukaz. Dosť neštandarný a v dnešnej dobe málo vídaný krok.

Ešteže nerobil veľkú potrebu. :-)Náš cykloklub išiel našťastie v celkom početnej zostave, takže sme sa dohodli, že po Patu (prvú a jedinú občerstvovačku) pôjdeme podla možnosti spolu. Chalanov som varoval, že ostrý štart nasleduje už za Sereďou. Neviem, kde Sereď presne končí, ale už po niekoľkých zákrutách nás pelotón úplne neslušne utrhol aj s reťazou. Nakoniec sa nám ich podarilo pomaly ale isto dotiahnúť a mohli sme sa viezť. Len bolo potrebné mať oči na štopkách, lebo dochádzalo miestami k harmonikovému efektu. Na jeden z nich nechtiac doplatil Mihi, ked mu nepozorný cyklista vybehol na chrbát počas urputného brzdenia. Obaja museli zastaviť a rozplietať sa.
Pelotón samozrejme plynule odplával v dáli dál a po rozpletení oboch bikov sme začalí stíhať balík. Mišo ho chvíľu ťahal a keď som videl, že Mihi ide v háku za ním s úplne vypúlenými buľvami, tak mi bolo jasné, že ho niečo musí brzdiť.

Hlavný balík zozaduNakoniec sme horko-ťažko balík dobehli. Mihimu ten týpek riaditkami ohol zadné lanko na brzde, tak mu pochopiteľne začalo pribrzďovať koleso. No mal namále. Uvoľnil páčku na brzde a mohol pokračovať bez väčších problémov.
Pred odbočením na Hlohovec nás pelotón definitívne utrhol. To sa nedalo. :-) Išli sme do kopca asi 35 km/h a pelotón už beznádejne pre nás, zrýchľoval. Ale čakali sme to, takže sme sa zoradili a začali ťahať po trase. A zbierali sme až do cieľa čo z balíka odpadlo. Veľa toho ale nebolo. :-)

Celkom výživný stupáčik za SokolovcamiZa Sokolovcami doprava do strmáku na Svrbice. Tam sme sa kvalitne roztrhali ale hore sme sa počkali. Mihi si skontroloval v kľude bike. Nasledoval podľa mňa jeden z najťažších úsekov. "Roller-coaster" až po Jašter. Znovu sme sa tam počkali a zhruba po Alekšince sme aj vydržali spolu. Potom začali odpadávať Andy, Mišo. Aj do kopcov išli ledva ledva. Zvolnili teda tempo a my s Mihim sme sa vydali stíhať Peťa a Mariána. Chvíľu sa s nami držal aj Ďuri ale na neho sme sa celkom nekolegiálne vykašlali. :-)

Hupáky za SvrbicamiZa Bábom vidím Mariána a na zemi reťaz. Ten bol vybavený. Kto už len nosí na preteky nitovačku? Ani som nezastavoval a pokračovali sme s Mihim ďalej. Dobehli sme v zjazde jedného z Dukly. Asi mal krízu, ale chytil sa. S ním sme došli na občerstvovačku, dali si teplú vodu a pokračovali ďalej. Išlo sa nám s ním oveľa veselšie a pravidelným striedaním sme dobehli a predbehli ďalších dvoch, čo ma celkom potešilo, že nie sme až také padafky. :-)
Za Dvorníkmi už ostávali len dva kopce. Na prvom nam „duklák“ utiekol a my sme sa už v rámci možností nejako doklepali do cieľa a predbeli pri tom jedného z Masters, ktorému zrejme tiež „došlo“ v nevhodnom okamihu.

Niekde pri Alekšinciach.V cieli som bol úplne a naprosto "vyřízený". Horúčava so mnou spravila svoje. Jazdiť som začal naplno toť, nedávno, pred týždňom. Napriek tomu mi Marián Hlbocký pochválil formu, že určite mám natočených aspon 3 tisíc km. :-) Haha, optimista. Len 1000. Veď som ešte v máji hral hokej.
Išli sme sa najesť - celkom to bolo jedlé :-), dačo popiť - aj pitné :-), odovzdať čipy a čakať na vyhlásenie víťazov a samozrejme napokon tombola. Na tú som si robil špeciál zálusk, lebo som už dlho nič netrhol. :-) Kým sa začalo niečo diať, rozprávali sme si zážitky z trasy, kde sa komu ako išlo.
Sereďmaratón má naozaj peknú trať. Obávam sa však, že po tohtoročnom „vyhlásení výsledkov“ na to mnohí rýchlo zabudnú, lebo také fiasko, aké utŕžili organizátori, by som neželal nikomu. A na tomto maratóne sa to nestalo prvýkrát.
Mihi, Pomiešané kategórie, poprehadzaované poradie a podobne srandy si v dobách merania časov s čipmi nikto ani nevie predstaviť. A predsa sa stalo. Zmerať časy a bez veľkého čakania vyhlásiť víťazov je doslova psia povinnosť každého usporiadateľa. Otázne je, či ten verbálny „yebung“ od niektorých „cyklistov“ organizátori rozchodia aspoň do tej miery, že si o rok dajú na výsledkoch naozaj záležať a nenechajú nič na náhodu.

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev