SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 11:40 AM CEST, Sep 3, 2021

Trnava-Rysy 2009

  • Published in Cestná cyklistika
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Čo už napísať nové o notoricky známej akcii Trnava-Rysy, ktorú s Andrejom pravidelne jazdíme?
Prihlásenie, prezentácia, prebrať plnú igelitku potravín, materiálov a šup do postele dohnať spánkový deficit. Nepomohlo.
Ráno o 4 nevyspatý, štart v tme ale aspoň bolo vidieť, že slnko rýchlo vychádza. Nič to však nemenilo na veci, že mi bola strašná zima. Tepy v takých intervaloch, že by bežného človeka začali oživovať. Robil som čo sa dalo aby sa telo rozhýbalo ale zahrej sa na biku, keď sa vlečieš v rozpätí 15-20 km/h. Skúšal som sa zastaviť, nechať odísť balík a šprintami dobiehať aby som sa zahrial. Trošku to pomohlo ale žiadna sláva.

Za Hlohovcom v stúpani nastal menší zmätok, jedna pani z pelotónu spadla a asi si aj ublížila, lebo som ju už potom v balíku nezahliadol. Na hupákoch za Jašterom to už bolo trošku veselšie. Dalo sa. V Topoľčanoch sa k nám pripojila početná družina topoľčianského cykloklubu, takže pelotón pekne narástol. Na prvej zastávke v Hámroch som sa pýtal "ríďu" Mariána, že či pôjdeme za Žiarom po starej ceste cez Trnavú Horu. Vraj áno. Aj minulý rok chceli ísť, ale netrafili odbočku.
"Vravel som šoférovi, tu nie, to je odbočka na Kremnicu, chvíľu sme išli ďalej a vravím, joj, zle ideme. Nuž ale začni cúvať na diaľnici."
Tak som sa ponúkol, že im tú odbočku znovu pomôžem nájsť. Vraj netreba, už to majú zmapované. Povedal to tak rozhodne, že som mu uveril. :-)
Efa bol vtedy voľne pohodený na chodníku nereagoval na nič. Bol asi tiež poriadne nevyspatý a uťahaný. Vraj včera čosi oslavovali, rozumej chlastali, žúrovali.
Žiarsky lievik sme prefrčali v bezpečí. Nekonečná fronta za nami, sorry vodiči, počkajte si na diaľnicu. Potom vám už zavadzať nebudeme. Odbočku na Trnavú horu nezmeškali, pekne sme prefrčali až na Stráže cez Budču. O 100% lepšia voľba ako tupá diaľnica do BB, kde popri nás frngá jedno auto za druhým.

Na Strážoch obed, špagety s bryndzou a šunčičkou. Fajn, nadlábli sme sa a aj čosi pospali ak sa dalo. Niečo podobné sa dialo aj v Nemeckej. Pri odchode ma Citrón potľapkal po pleci a vraví.
"Keď ti odletí prilba, tak sa nečuduj, to som ťa práve predbehol" :-)))

Avizoval som, že si zopáknem kúpanie v potoku, ako som to spravil minulý rok. Tento rok to bolo oveľa lepšie. Našiel som prístupnejšie miesto, tak som sa vyzliekol a posadil sa do potoka aby som sa osviežil. Voda vôbec nebola ľadová. Bola úplne super a aj nohám kúpeľ dosť pomohla. Išiel som na hlavné stúpanie na Čertovicu celkom svieži. Andreja som v stúpaní stihol predbehnúť. Vyzeral akoby bol na poslednom ťažení.

Zjazd z Čertovice bola ako obvykle sodoma-gomora. Ešte aj Citrón na odpruženom horáku (síce so slickami) sa skoro zdrbal. No vidno, že dlho na akcii TT-Rysy nebol a tak stratil prehľad o kvalite ciest.
"Valím si tak dole, naklopím sa do zákruty a naraz yeb-yeb-yeb, no mal som čo robiť, aby som stíhal uhýbať dieram, no riadna oráčina."
Asi na tej severnej strane vládnu drsnejšie podmienky. Veď jeden z nášho pelotónu v tom zjazde nachytal vraj 4 defekty. Umelec. Pustiť tadiaľto profíkov z nejakej tej Tour, tak polka cyklistov nedôjde do cieľa.

Zvyšok cesty na Štrbu bol bezproblémový. Dokonca ani cesta na Svit už nebola plná áut. Počuli sme cvrkanie cikád či cvrčkov, čo bol aspoň pre mňa dosť neobvyklý jav. :-) Na parkovisko pod Štrbským plesom som išiel aby som sa ani veľmi nespotil, a ani neprechladol.

Samozrejme, pred odchodom do kempu ríďo apeloval na nás, aby sme nechali baby ísť vpredu, aby sme boli gallantní a podobne. "Hohóóóó, žiadne také. Chcú rovnoprávnosť, chcú emancipáciu, tak nech si pekne svoju pozíciu vybojujú ako ostatní." :-)

O rok asi zase.

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev