SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 7:35 AM CEST, Jun 13, 2021

Rozhovor s Mariánom Rozložníkom

  • Published in Cestná cyklistika
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Non-stop cyklojazda Trnava-Rysy má za sebou úspešný ročník s poradovým číslom 29. Položil som niekoľko otázok na hlavného organizátora pána Mariána Rozložníka, ktorý v spolupráci s organizačným teamom na ne odpovedal.

1. Prečo sa vlastne akcia Trnava-Rysy, konkrétne tá cyklistická časť, koná v pracovný deň?
Je to dané v prvom rade tradíciou a aj praktickými skúsenosťami z minulosti. Vo štvrtok je premávka na cestách slabšia a našou snahou je umožniť účastníkom prežiť aspoň dva dni v krásnych Tatrách. Tiež pobudnúť na podujatiach organizovaných v rámci Medzinárodného stretnutia mládeže Rysy.

2. Zdá sa, že tento ročník vyšiel nadmieru dobre. Počasím, bez úrazu, s priaznivým vetrom.
A aj vďaka skvelému pelotónu cykloturistov. Skutočnosť, že tento rok bol náš priateľ Maroš v sanitke bez práce hodnotíme veľmi pozitívne. Vieme však aj o nedostatkoch, rozobrali sme si ich na hodnotiacom zasadaní nášho štábu. Ale súhlasíme, že 29. ročník vyšiel nadmieru dobre.

3. Aké sú problémy pri prechádzaní cyklistov počas trasy maratónu? Sťažujú sa vodiči?
Sú určité kritické, či krízové úseky, ale neevidujeme sťažnosti od vodičov. Určite sú aj takí, ktorí na nás nadávajú, ale tým treba odkázať len jedno: To zdržanie sa o niekoľko minút, či desiatok, stojí za ten krásny pohľad na Vás, cyklistov, ktorí za jediný deň zvládnete viac ako 300 km.
Vy to v sedlách Vašich „tátošov“ nepočujete, ale Stelaservis pravidelne počas takmer celého dňa informuje o našom pohybe a tlmočí vodičom našu prosbu o toleranciu a ohľaduplnosť.

4. Počas celej jazdy nás snímala kamerou posádka osobného auta. Na aký účel? Môžu si záznam pozrieť aj účastníci maratónu? Bude kamera aj na jubilejnom 30 ročníku Trnava-Rysy?
Náš mediálny partner z MTT (Mestská televízia Trnava) nám pomohol aj tým, že zdokumentoval celý priebeh non stop jazdy a vyrobil DVD. Samozrejme, že pre nás všetkých a nie je problém, aby ho vlastnili všetci účastníci. Treba sa len u mňa prihlásiť. A budúci rok ? Už máme prísľub, že kamera aj s kameramanom náš jubilejný, 30. ročník, opäť natočí a asi aj s piatkovým výstupom na Rysy a zábermi zo života v táborisku.

5. Všimol som si, že vodiči boli poriadne nervózni pri predbiehaní balíka. Často vznikali kolízne situácie, na ktorých mali svoj diel aj cyklisti. Jazdilo sa po celej šírke vozovky, nedodržiaval sa odstup od vodiaceho vozidla, často boli aj traja cyklisti vedľa seba. Niekedy aj vodiace vozidlo mohlo ísť bližšie ku krajnici, čím by cyklistom naznačovala, kade majú jazdiť.
Vodiace vozidlo svojou jazdou aj chráni cyklistov – pred protiidúcimi vozidlami, ktoré sa občas snažia predbiehať a tak ohrozovať cykloturistov. Preto sa nesnaží ísť až pri krajnici. No a nedisciplinovaní cyklisti ? Na tom DVD – čku ich máme „prichytených pri čine“ a verím, že v budúcnosti budú rešpektovať naše pokyny. Teda, že budú dodržiavať príslušné právne predpisy – presne v súlade s poučením.

6. V Topoľčanoch sa pred nami sformoval nejaký menší balík cyklistov. Bola to súčasť akcie Trnava-Rysy alebo išlo o samostatnú aktivitu cyklistov.
Je nám v celom štábe ľúto, že táto skupina sa oficiálne neprihlásila a nemohli sme ju preto zobrať do nášho balíka cyklistov. Radi ich medzi nami na budúci rok privítame a urobíme všetko pre to, aby boli aj oni riadnymi účastníkmi. Veď dohodnúť sa na podmienkach nám nerobí problémy. Boli medzi nimi aj bývalí účastníci našej akcie a verím, že opäť nájdu cestu k nám.

7. Po 300 km maratóne nie som schopný sa poriadne zotaviť a vyspať v stane a spacáku. Existuje aj iná možnosť, aby sa mohli cyklisti po dojazde ubytovať a vyspať v normálnej posteli?
Už v minulosti tento problém riešili mnohí tak, že si vopred objednali ubytovanie v bungalovoch v Eurocampe FICC. Tieto štvormiestne chatky majú všetko, po čom baží „ubolené“ telo cyklistu. Je to však na báze vlastnej iniciatívy a my, organizátori, chceme o tejto možnosti informovať v budúcoročnej prihláške. Z našej strany môžeme uvažovať o určitom sprostredkovaní, či pomoci. Bližšie informácie o tejto možnosti majú záujemcovia na internetovej stránke Eurocampu FICC.

Ďakujem za rozhovor a držím palce v roku 2007, kedy bude jubilejný 30 ročník Non-stop cyklojazdy Trnava-Rysy.

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Jasná 2020

Cestná cyklistika 27-07-2020

Asi sa pýtate čo to mám s hlasom,dávno som nebol happy ale už zasa som. Aj takto by sa dal z môjho pohľad parafrázovať tento ročník Bratislava Šamorín-Jasná textom Kuka z HS. ...

Časovka na Zošku 2020

Cestná cyklistika 26-04-2020

Milí moji verní čitatelia, mám pre vás vynikajúcu správu, som naspäť v akcii :-) A pre tých ostatných - viem čo som sľúbil v poslednej reportke, ale je mi ľúto, tak ľahko sa ma nezbavít...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Trénovanie s wattmetrom Garmin Rally

Športovec používa HW SW 11-04-2021

  Garmin koncom marca 2021 ohlásil svoju 4. generáciu wattmetrov v podobe cyklistických pedálov. A to nie jedno prevedenie ale hneď 3 platformové verzie: RS - Shimano SPD-SL systém ce...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev