Logo

Telecom Cup 2010

T-Com - OrangeNa poslednú chvíľu sa podarilo vybaviť termín v Pieštanoch, ktoré sú už tradične dejiskom hokejového turnaja zamestnancov telekomunikačných firiem. Tento ročník musel odriecť svoju účasť team od O2, ktorý mal problémy zostaviť aspoň jednu päťku. Ich miesto teda zastúpil medzinárodný telekomunikačný operátor v slovenskom zastúpení AT&T.

IBM - SIEMENSZápasy boli zostavené podľa poradia z minulého ročníka, kde sa párne a nepárne poradia rozdelili do dvoch skupín. V každej základnej skupine prebehli zápasy každý s každým a potom záverečné zápasy o celkové umiestnenie.

Prvý, zápas turnaja otvorili družstvá T-Com a Orange. Stretnutie malo jednoznačný priebeh a už po 5 minútach svietilo na tabuli 0:4 pre Orange a vôbec sa nezdalo, že sa oranžoví hráči zachovajú ako gentlemani. :-) Nakladali na káru koľko sa dalo až kým sa nerozpadla.

AT&T - T-ComV druhom stretnutí sa proti sebe postavili hráči IBM a Siemensu. Martin avizoval, že kríza osekala hráčsky káder na životné, či skôr hrateľné minimum, takže výsledok 5:1 je vcelku milosrdný na celkový priebeh zápasu.

Facka, ktorú dostali hráči T-Com od Orange mala asi výchovný účinok, pretože v zápase s náhradníkom turnaja AT&T síce po prvom polčase prehrávali 1:2 a napokon bojovným výkonom otočili nepriaznivý stav na 3:2, takže ich táto výhra posunula do bojov o 3 miesto.

T-mobile  - IBMT-Mobile do zápasu s IBM nastupovalo ako mierny favorit, ktorý však papierové predpoklady nepotvrdil a po divokom gólovom priebehu podľahol IBM 5:7. Takže IBM malo finálovú účasť zabezpečenú.

Svoj druhý zápas AT&T zvládlo celkom dobre a nepripustilo strelecké hody Orange, ktorý v závere už len kontroloval vývoj stretnutia.

Posledný zápas zo základných skupín odohral Siemens s tradičným súperom T-Mobile. Po 5 góloch v sieti Siemensu, T-Mobile zvoľnili tempo a stretnutie nakoniec skončilo 5:2 pre T-Mobile.

Kapitán Orange preberá pohárHráči Siemensu po krátkej prestávke skočili hneď do stretnutia o celkové umiestnenie s teamom AT&T. Málo hráčov a únava z predchádzajúceho zápasu spôsobila, že hráči Siemensu už nevládali stáť ani na nohách, nieto korčuľovať. A tak aj po bojovnom závere nakoniec stratili sľubné vedenie z prvého polčasu 2:1 a prehrali 3:2.

O tretie miesto sa proti sebe postavili už v podstate budúci spolupracovníci, aj keď to tak na ľade vôbec nevyzeralo. T-Com sa z vedenia dlho netešil a o chvíľu bol stav vyrovnaný. Po prestávke už T-mobile viedol 2:1 a stav sa podarilo udržať až do konca stretnutia.

Finále sa zhostili dva najlepšie teamy zo základných skupín. Priebeh zápasu bol rovnako vyrovnaný, ako dva predchádzajúce. Štastnejšie ruky na víťazný gól mali nakoniec hráči Orange v samom závere stretnutia a obhájili minuloročné prvenstvo.

Turnaja sa zúčastnili teamy SIEMENS, AT&T, T-COM, T-MOBILE, IBM a ORANGE.