Logo

Turnaj Nokia Siemens Network 2012

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Prvý oficiálny turnaj spoločného, nadnárodného DT-Ice Hockey tímu

IMAG0008
Snom každého hokejistu je, aby ho draftovali do čo najlepšieho tímu (ideálne tím z NHL) no nie každému sa to podarí. Tento sen (čo sa týka draftovania :-) sa splnil 4 hráčom nášho hobby tímu Slovak Telekom, ktorí sa zúčastnili turnaja NOKIA SIEMENS NETWORKS 2012 v olympijskej hale v Garmisch – Partenkirchene.

Stali sme sa tak súčasťou spoločného nadnárodného DT-Ice Hockey tímu s príznačným názvom T – Panthers. Kolegovia z Nemeckej časti DT sa o existencii a úspechoch nášho lokálneho tímu dozvedeli z ich interného časopisu you & me, v ktorom naši kolegovia (Z.Slanický, P.Guláš) prezentovali mimo pracovné aktivity zamestnancov ST,a.s..

P1000143
Príchod do staručkej ale významovo svetoznámej olympijskej haly bol pre nás skutočným zážitkom. Všetko fungovalo s nemeckou precíznosťou. V kabíne sme sa zvítali s kolegami z DT – spoluhráčmi a prevzali sme si dresy s logom panterov. Keďže sme hrali prvý zápas, tak sme sa poobliekali do výstroje a pobrali sme sa k ľadu. Čakanie na náš prvý zápas nám spríjemňovali svojim tréningom členovia známej ľadovej revue Broadway on ice, ktorí sa v Garmischi pripravovali na európske turné. A poviem vám bolo sa na čo pozerať a naša koncentrácia na úvodný zápas sa miestami niekam strácala. Kapitán tímu nám povedal kto kde bude hrať a už sme sa rozkorčuľovávali a pripravovali na prvý zápas.

P1000145
Úvodný zápas s Network Devils nám v celku nevyšiel, pretože nás Slovákov porozhadzovali v zostave a na ľade sme sa dlho s nemeckými spoluhráčmi hľadali, pretože sme neboli vôbec zohratí. Ak chceme čo najlepšie uspieť a pomôcť kolegom z DT, tak nás musia dať hrať spolu do jednej „lajny“. Zrejme po hre, ktorú sme ako jednotlivci z krajiny majstrov sveta predvádzali v prvom zápase bolo jasne aj kapitánovi, že musíme hrať spolu. Už nasledujúci zápas s Mixed Maffs ukázal, že to bolo najlepšie riešenie. Zápas sme s prehľadom vyhrali. Aj ďalší zápas ccl-labeltigers sme zaslúžene vyhrali vďaka dobrému výkonu slovenskej lajny, podporený s príznačnou nemeckou bojovnosťou. Ale lopta je guľata, puk šmýka a preto nás prehra z prvého zápasu posunula hrať o 3 miesto. P2100102
Náš kombinovaný tím aj v tomto zápase uspel a spolu sme sa tešili z pekného 3 miesta. Nálada bola skvela pomohli sme T -Panthers ako sa patrí, ved všetky góly tímu dali draftovaní hráči zo Slovenska. Tento úspech a športové kamarátstvo sme utužili aj v kabíne našou domácou marhuľovicou, ktorú sme „náhodou“ našli v taške s výstrojom. (chutila aj kolegom z DT)

Vyvrcholením turnaja bolo finále, ktoré sa skoro pre bitku nedohralo. Hlavné, to priateľské vyvrcholenie bolo na spoločnej večeri všetkých zúčastnených mančaftov, kde už boli všetky emócie a hnevy zabudnuté. P2110107
Ani tu sme vo výkone nezaostávali a teší nás, že už teraz sme draftovaní na budúci ročník turnaja aj vďaka štyrom fanúšikom, ktorých sme si zo Slovenska zobrali, aby nás povzbudzovali. Vďaka ich hlasitej „vuvuzele“ ich bolo v hale poriadne počuť.

Draftovaní hráči z ST a dobré meno nám robili Michal Kantor, Peter Pataj, Milan Valko a Miro Pečimon (náš bývalý kolega). Poďakovanie taktiež patrí kolegom z ICT (Z.Slanický, R.Valka) ktorý zabezpečili organizáciu daného podujatia. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu k kolegami z DT aj na mimopracovných aktivitách.

sportreport.sk