Logo

Ako som sa stal Majstrom Slovenska v OC

Dňa 20.5.2007 sa konali v Svätom Jure preteky Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky Orientačnej cyklistike na dlhých tratiach. Preteky sa jazdia na horských bajkoch po lesných cestách a chodníkoch, kde sú postavené kontroly, ktoré treba v určenom poradí nájsť a prejsť čo najrýchlejšie celú trať až do cieľa.

Štartoval som v kategóri veteráni M 50 čo sú muži nad 50 rokov. Trať mala dĺžku 10,8 km prevýšenie 375m a na trati bolo postavených 10 kontrol. Ideálny postup bol cca. 17km  Štartoval som ako posledný z mojej kategórie. Po odštartovaní som sa zorientoval a daváj na kontroly.  Tak to ubiehalo bez väčších chýb, až som zrazu dobehol súpera Petra Fraňa, ktorý štartoval 8 min predo mnou. Takticky som sa ho snažil držať, aby mi neušiel. Spolu sme spravili malé chybičky pri dohľadávaní kontroly. Trate boli postavené dosť náročné. Pomýliť sa nebol problém. Zrazu 3. kontroly pred cieľom sme zbadali, ako hľadá kontrolu, od ktorej sme odchádzali, môj najväčší súper Vlado Grauzel, ktorý štartoval 4 min predomnou veľmi ma to potešilo. Ak som ho chcel poraziť, musel som ísť presne až do cieľa čo sa mi aj podarilo. Na tejto trati som aj zvíťazil a stal som sa Majstrom Slovenska na dlhej trati v Orientačnej cyklistike. Môj čas bol v cieli 105min 22sek.