SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 8:36 AM CET, Jan 2, 2022

MBO Fest 2006

  • Published in Orientačné športy
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Centrum pretekov na HlinickejVlastne sa mi na víkendové medzinárodné orienťáky ani veľmi nechcelo. Na horáku som za rok 2006 natočil omračujúcich 130 km a prichádzajúca viróza spolu so stále boľavou rukou po zlomenine pravej ruky, neboli tie správne motivačné lákadla. Ale keď som stretol pri robote filantropku Evu K. a potom aj Jura M., tak som sa nechal ukecať. Som mäkký. Nabudúce sa im vyhnem. :-)

Vybral som si však len základnú kategóriu pre verejnosť. Aj tak som už skoro všetko pozabúdal. Ilja mi na preteky požičal svoj čip, čím mi určite ušetril času a peňazí. Aj tak nemohol súťažiť, lebo mal službu.

Priestor štartu kdesi v cieliV sobotu organizovali orienťáky Vazkári v mne známom teréne bratislavského lesoparku okolo Kamzíka až po Krasňany. Centrum pretekov bol na školskom dvore spojárskej strednej školy na Hliníckej ulici, ktorý sa osvedčil aj počas RC&P maratónu.

Štart orientačných pretekov bol umiestnený v miestach, kde som v živote ešte nebol. Kdesi nad kameňolomom na úrovni internátu Mladá Garda. Ľa, ako málo poznám "svoj rajón". :-)

Pjekná fotka od Martina TrnovcaRozbeh bol pomalší a poučený z ostatných orienťáckych akcii v tejto oblasti, dával som si tu fest bacha, pretože rozdiel medzi chodníkom a udupanou zemou okolo stromov tu miestami ani nevidno. Vidieť, že je to frekventované miesto pre oddychujúcich bratislavčanov. Tak som teda poctivo mapoval a posúval sa dopredu. Takto to išlo prvú polovicu mojej trate. Potom som sa dostal na \\\"známe územie\\\" a začal robiť jeden kiks za druhým.
Pritom som si už po prvých úspešne nájdených kontrolách priebežne schvaľoval ďalší postup. Keď som však bol na kritickej kontrole, všetko vypálilo inak. Namiesto ideálnych, alebo aspoň optimálnych postupov som vyberal degešné blbosti.

Priestor štartuPotom som sa konečne po dvoch spackaných kontrolách spamätal a začal žehliť čo sa dalo. Po orazení "poslednej" (v skutočnosti predposlednej) kontroly som vypol a v kľude sa viezol do cieľa. Až potom, čo ma ofičalo zopár pretekárov, soooom pooo-choooo-piiiil, že cieľ je až v centre pretekov. Namiesto ohnivej čiary som nechal za sebou zaprášenú čiaru.

Nakoniec to dalo 2 miesto v kategórii, za čo som dostal pekný pohár, diplom, knižku o Rači a peňaženku od SPP. Prázdnu.


V nedeľu ráno mi zavolal Ilja a dohováral mi, čo som to preboha stváral na 7 kontrole. :-) No čo by som stváral? Posral som to. :-) Tak mi ešte zaželal úspech do Rakúskej časti a frčali sme s Pažim a Mlynkom na poznávací zájazd do Hainburgu.

V centre pretekov Hainburgu sme si museli počkať na mldlú registráciu, ktorá nakoniec vyústila do časového sklzu. Všetky časy sa posunuli o pol hodinu. Pre všetkých to znamenalo dlhšie čakanie na svoj štart. Mne sa čakanie namiesto 103 minút predĺžilo na 133 minút. Skvelé. Neznášam to.
Spolu so Stankou sme nakoniec vyrazili na miesto štartu. Ona štartovala 4 minúty po mne. Tak sme si aspoň robili spoločnosť. :-)

Registráciav garážiVyzbrojený čerstvými skúsenosťami zo včerajška, som vyrazil na istotu a počas úvodných kilometrov na asfaltke v uliciach Hainburgu priebežne sledoval mapu a vyberal optimálne postupy ďalších kontrôl. Takéto začiatky mám rád, lebo sa dá mapovať aj počas jazdy a mapník toľko netrasie. Takto som prefrčal dve kontroly, až som sa definitívne vnoril do lesa.
Počas mierného stúpania som dobehol Jura točiaceho pedálmi s prevodmi a kadenciou, že by mohol aj vajcia šlahať. Svoje.
Stúpanie však nekončilo, tak som sa potil hore, koľko to šlo. Oproti frčali dole chalani z inej kategórie ako na bežiacom páse. Dlhá rada v garážiNašťastie to bola široká lesná šotolinka, miesta bolo dosť.
Ďalšie dve-tri kontroly som prakticky bez chýb našiel a odjazdil. Potom už nasledovala len nudná časť v poliach bez možnosti výberu postupov. Takže rozhodovala skôr kondička ako orientácia.
Za mnou v cieli prišiel Tomáš a odpovedal spíkrovi, ako sa mu páčila trasa.
Takto postupne pribúdalo v cieli čoraz viac pretekárov a sledoval som ich mapy a postupy. A keď som videl v cieli tie mapy, ktoré jazdili registrovaní pretekári z kategórie 19, až mi bolo ľúto, že som tú svoju trať s 10 kontrolami len tak prefrčal za tri štvrte hodiny.
No nič, nabudúce si vyberiem nejakú ťažšiu kategóriu, ak sa samozrejme nestihnem vyhnúť Eve K. alebo Jurovi M. :-)

Medzinárodná účasťVcelku boli tieto spojené preteky celkom dobre zorganizované. Lepšia bola tá slovenská časť v Rači. Aj organizačne, servisom, zabezpečením či dokonca pohostením pretekárov v cieli. Po tom, čo som dostal v cieli minerálku, koláčik, pizzu, bagetu a kofolu som si pomyslel, že ma chcú vykŕmiť alebo čo.

Nedeľa v Rakúskom Hainburgu bola oveľa skromnejšia. Za štartovné dostali pretekári v podstate len zmeraný čas s medzičasmi, opláchnuť si bike a možnosť použiť WC. Zbytok za úhradu. Ešteže nepýtali peniaze za parkovanie. :-)

Priestor štartuLesné cesty boli v rakúsku väčšinou dobré a zjazdné. Horšie to bolo s chodníkmi a menej používanými cestičkami. Boli zahádzané konármi, vytrasené a rozrýpané až hrôza. Ja som jazdil väčšinou po tých širokých cestách. Nechcem si predstaviť, po akých zašitých a vytrasených uličkách sa trmácali tí z ťažšej kategórie.
Tento les mi veľmi pripomínal Kráľovú Horu za Dlhými Dielmi. Hlavne doliny a povrch. Nečudo, veď tieto dva kopce sú od seba vzdialené sotva 10 kilometrov.

Mapy sa mi zdali po oba dni pre moju kategóriu celkom dobré. Výsledky boli na nete v podstate hneď a celkom ma zaujal vyhodnocovací SplitAnalyzer na rakúskom webe pre preteky v Hainburgu. Také niečo by mohli dať na web aj naši merači časov. :-)

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Jazdenie na trenažéri TACX NEO2T

Športovec používa HW SW 17-12-2021

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Ja som vstúpil tretí krát.  V mojej cyklistickej histórii som si kúpil už tretí trenažér a vzhľadom na doterajšie skúsenosti som siah...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev