logosr

updated 4:11 PM, Oct 19, 2023 Europe/Bratislava

Makado 2008, konečne na bedni.

  • Published in Orientačné športy

Študujeme mapu.Priznám sa, že tentorkrát som váhal nad účasťou na Makade najviac. Niekoľkodňové dažde a klesajúca teplota ma odradilo ťahať do lesa parťáčku. Tak som sa pridal k odielovému kolegovi Milanovi, ktorému zase pre zmenu ochorel jeho parťák. Vlastne, keď si tak spomínam, tak práve s Milanom som mal ísť minulý rok. Zdá sa, že negatívom a zároveň pozitívom Makada je práve jazdenie dvojice. Vo dvojici je väčšie riziko, že jeden z dvojice nemôže štartovať ale zase vo dvojici je väčšia sranda. A dva páry očí, vidí viac ako jeden, o čom som sa presvedčil tento rok aj ja. :-)

Dôležité pokyny pred štartom.Tak sme teda vyrazili v ústredy do lesa, hľadať kontroly. Na rozjazdenie sme si dali nenáročnú 13 a potom podľa toho, čo prišlo. Hneď mi aj Milan nadával, že som sa nejako moc rozbehol. Bol stuhnutý a že nestíha. Tak som mu vysvetlil, že sa treba z tej zimy nejako zahriať do prevádzkovej teploty. Postupne sme sa dostali obaja do tempa. Postup na druhú kontrolu ma uistil v tom, že sa musíme vyhýbať veľkým lesným cestám. Bola strašne rozmočená. Bahno jak sviňa. Nikde inde sme na taký humus nenarazili ako na 8 kontrole. Tak som začal vyberať skôr tie rýchle, turistické, ak sa dalo. Alebo asfalt. Toho sme však v našej oblasti veľa nemali.

Pozerám, kade na 4 kontrolu.Asi v polovičke nášho časového limitu mi Milan vravel, že sa mu už konečne dobre jazdí a že sa už dostal do tempa. Asi to mapa počula, lebo nám na 28 kontrole pripravila pekne ťažký terén. Nie ani tak rozbahnený ako bez pevného podkladu. Napadané lístie, konáre a plus „slizký“ terén tam, kde to vyzeralo, že je pevný podklad. Nuž ale nezober 28, keď je za 70 bodov. Že sme sa vykašlali aj na hľadanie 36, ktorá, okrem toho že bola za 10 bodov, bola aj dobre ukrytá, ma vôbec netrápilo.

Na 4 kontrole sme nachytali bodliááákov.Potom sme sa už znovu dostali do tempa, aj keď Milan už začínal trošku zaostávať. Na stobodovej 9 kontrole som zistil, že sa mi začína z mokrého terénu namotávať reťaz. Kým ma dobehol Milan, tak som si ju opláchol vodou z kamelu. Dá sa povedať, že to pomohlo, lebo sa mi už až do konca pretekov nenamotávala.

Tretia hodina z limitu už bola z mojej strany trošku stresujúca, lebo som začal odhadovať čas dojazdu a plánované kontroly. Zaostávanie Milana mi začínalo búrať plány. Ešte sa mu nadôvažok zasekla reťaz. Aspoň si oddýchol. :-) Možno to bolo aj na niečo dobré, lebo vzápätí zbadal kontrolu, cez ktorú som len prefrčal. 2 páry očí naozaj vidí viac. :-) Aspoň sme tak trošku pomohli Grauzelovi s parťákom, ktorí práve zistili, že mapa neodráža realitu. :-)

Maskot MaKaDaOdtiaľ sme ešte cestou zobrali 23 a ťažkými foframi doleteli až do cieľa ešte v limite.

Akciu hodnotím veľmi vysoko, keďže nejde o typicky komerčné preteky. Akciu organizujú dobrovoľníci a štartovné je vzhľadom na nákladné zabezpečenie v podstate symbolické. Navyše jazdenie orientačných pretekov vo dvojici má svoje čaro, ktoré inak bežné orientačné preteky neposkytujú.

Prví pupkoši a druhí bachroši :-)Náš klub na MaKaDo zaznamenal pekný úspech. Okrem nášho tretieho miesta, trhli „Pupkoši“ Rasťo/Roman prvé miesto v kategórii MM80+. Výborne im sekundoval veľký predseda nášho klubu Medo s Mirom na druhom mieste v tej istej kategórii. Celkom dezorientovaní na 3 mieste. :-)Juro ako polovičný člen nášho klubu s parťáčkou Zorou zvíťazili v kategórii MZ80-. Dresy má tak neviem, nad čím váha. Asi ma to bude stáť fľašku vína nech zlomím tú jeho klubovú nerozhodnosť. :-) Víťazi „kráľovskej“ kategórie Maťo s Marcelom potvrdili dominanciu na Makade. Ako jediní prekonali tisícbodovú hranicu. Blázni. To už nie sú orienťáci ale kombajnisti. :-)

O rok ideme znova. Uvidíme, čo na nás VAZ-kári dovtedy vymyslia. :-)

Add comment

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Dreiländergiro 2023

Cestná cyklistika 25-06-2023

Priatelia, podľa článku 69 mediálneho zákona vás musím dopredu upozorniť, že táto reportka nie je vhodná pre maloletých a citlivé povahy. Nebojte sa, nikoho som nezahlušil ani neprežil žiadnu div...

X-bionic Jasná 2023 a späť

Cestná cyklistika 17-06-2023

Jasná po ročnej prestávke Časy, kedy som pociťoval nervozitu pred štartom tejto slovenskej cykloturistickej kultovky sú už dávno za mnou. Pre niekoho výzva, pre niekoho príležitosť si zajazdiť s kama...

Leitha.Berg Radmarathon 2023

Cestná cyklistika 28-05-2023

Dnes to od rána vyzeralo na krásny letný deň. Už na štarte bolo horúcich 7 stupňov, na lícach ma sem-tam pošteklili osamelé snehové vločky, ale nočnú 20 centimetrovú nádielku stihli cestári odpratať a...

Optimálna zostava na cestný bicykel pre …

Športovec používa HW SW 31-07-2023

Pôvodne tento článok mal byť recenziou modelu Garmin Edge 840. Avšak som si uvedomil, že skutočný a zásadný zmysel moderného trénovania na bicykli nestojí na jednom zariadení. Tak popri odhalení ...

Garmin ClimbPro 2 darček pre vrchárov

Športovec používa HW SW 13-04-2023

Spolu s uvedením modelov Garmin Edge 840 a Garmin Edge 540 na trh, prišla zároveň aj nová verzia obľúbenej funkcie ClimbPro. Zatiaľ je len na týchto prístrojoch, ale čoskoro sa rozrasti...

Nová vlajková loď cyklopočítačov Garmin …

Športovec používa HW SW 17-03-2023

Koncom jari 2022 bol uvedený na trh najvyšší model Garmin Edge 1040. Oproti predchodcom bol v každej oblasti prepracovaný a ako nový majiteľ som vyskúšal, či sa z tohto modelu stala nová vlajková loď...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 31-07-2022

Ďakujeme všetkým  za účasť. Rok 2022 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2022 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 19-03-2022

  Po Dvoch rokoch pokračujeme! Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdola...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.   ...

next
prev

Banner new